Výjezd do Velké Británie

Díky výzvě MŠMT č. 56 mohla Obchodní akademie realizovat zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky 2. ročníku ve Velké Británii. Projekt je financován z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Ve dnech 26. 9. – 2. 10. 2015 proběhl jazykově-vzdělávací pobyt v Anglii v rámci projektu Zkvalitňování jazykového vzdělávání. Cílem pobytu se stalo přímořské souměstí Brighton and Hove na jihu Anglie a účastnilo se ho deset studentů z 2. B. V rámci pobytu navštívili přímořská města Brighton and Hove, Portsmouth a Hastings spolu s vyhlídkou na útesy Seven Sisters. Jedno odpoledne strávili ve Windsoru a Etonu, kterým je provázela milá anglická průvodkyně Amanda. Poslední den strávili v Londýně. Součástí bylo i 9 hodin výuky s rodilými mluvčími.

 

A níže se studenti s Vámi podělí o své zážitky:

Výlet do Anglie byl pro mě velmi vydařený. Než jsem odjížděla z domova, začínala jsem být lehce nervózní, ale všechny ty pocity ze mě spadly, hned jak jsme dorazili do Prahy. Přišli jsme k naší skupině a já viděla všechny ty lidičky, co se mnou do Anglie pojedou, a říkala jsem si, že tohle nemůže dopadnout jinak než dobře.“ Úplně nejvíc se mi však líbilo město, ve kterém jsme bydleli – Brighton. I teď jsem pořád naštvaná, že jsme neměli už další šanci, podívat se na pláž a jít znovu na Brighton Pier. Měli jsme jen hodinu na to, abychom se po molu prošli, a pro mě to bylo vážně málo. Nestihla jsem skoro vůbec nic! To jediné mě snad trošku mrzí. Jak už jsem zmínila, Brighton se mi líbil nejvíce. To město mě úplně dostalo. Kdybych tam mohla začít bydlet, vůbec neváhám.

Karolína Smetanková

Nejvíce se mi líbil Brighton, je to nádherné přímořské město. V něm se mi líbilo hlavně Brighton Pier, které bych chtěla vidět v noci, ale i přes den bylo hezké. V Portsmouth mě zaujala ukázka průběhu války s figurínami, které vypadaly jako živé, a líbila se mi plavba lodí. Windsor a Eton jsou nádherná místa, která jsou krásně vyzdobená. Nejméně se mi líbilo Hastings, pašerácké jeskyně mě příliš nezaujaly a pláž nebyla zrovna nejlepší, ale výhled z louky před jeskyněmi byl nádherný a budovy v městečku působily, jako bychom byli na jihu Evropy. Útesy Seven Sisters jsou nádherné, na ně a na moře bych se mohla dívat celý den. Londýn mě zaujal svými nádhernými památkami, spoustou nadaných pouličních umělců a velikým množstvím obchodů. Ubytování v Brightonu bylo skvělé, bydlely jsme u paní Julie, která nás vítala vždy s úsměvem a výborně vařila. Také se vždy ptala, jaký jsme měly den a jak se nám výlety líbily, tak jsme měly šanci procvičit si angličtinu.

Leona Štamberková

Na zájezdu nás především potěšilo velmi pěkné počasí, snad nejlepší, co jsme si mohli přát. Po nedělním příjezdu do Brightonu nás nejvíce zaujala nádherná pláž se zábavním molem Brighton Pier, obrovským kolem a prvotřídním výhledem na „nekonečné“ moře. Tento den jsme všichni navštívili Sea Life Centre v Brightonu. Byl to jeden z největších zážitků. Následovalo ubytování v rodinách a tehdy z nás opadla nervozita a zjistili jsme, že naši hostitelé jsou fajn, a dokonce se s nimi i domluvíme. Každé ráno jsme zahajovali společným odjezdem do místní školy, kde se nám také velmi líbilo. Všechny tři vyučovací dny jsme si moc užili. Po vyučování následovaly naše výlety po anglických památkách, jako například Royal Pavilion, přístav Portsmouth, loď HMS Victory, Námořní muzeum, pašerácké jeskyně v Hastings, útesy Seven Sisters a Windsor. Poslední den v Anglii jsme společně strávili v Londýně, navštívili jsme památky Tower of London, Tower Bridge, Houses of Parliament, Big Ben a Buckinghamský palác. Po celodenním výletu po Londýně jsme se vydali na cestu k Eurotunelu směrem k domovu. Z pobytu v Anglii jsme byly velmi nadšené a moc se nám tam líbilo. Výuka v místní škole byla zábavná. V průběhu výuky jsme procvičovali slovní zásobu, gramatiku, konverzaci a v závěru každé vyučovací hodiny jsme hráli různé hry, při kterých jsme si vyzkoušeli znalost angličtiny. Každý den se při naší výuce střídali tři učitelé, měli jsme tak možnost poznat,jakými způsoby přistupují k výuce různí učitelé.

Kačka Šípová

Zájezd do Anglie se mi strašně moc líbil. Myslím, že bylo fajn první den přijet do Brightonu. Bylo to mnohem klidnější a příjemnější, než kdybychom po noci strávené v autobuse přijeli do Londýna. Za celý pobyt jsme si prohlédli spoustu krásných památek, měli možnost fotografovat a také si zakoupit nějaké suvenýry. Hodně mě nadchlo vyučování angličtiny. Nebylo to takové to obyčejné sedění v lavici a psaní poznámek, ale podané formou her, povídání mezi sebou a často jsme se i zasmáli. Hry byly zvolené dobře, zapojili jsme se všichni a myslím, že byl každý spokojený. Hráli jsme většinou po trojicích nebo celá skupina. Zahráli jsme si i hru, jak se u nás říká jméno, město, zvíře, věc. Také jsme předváděli scénky, u kterých jsme se opravdu pobavili. Panovala úžasná atmosféra a určitě si z toho každý něco odnesl. V rodinách také probíhalo vše dobře, každý se nějakým způsobem domluvil a nedošlo k nějakým nepříjemnostem. Z celého zájezdu mě nejvíce potěšil výlet na Seven Sisters, kde byl krásný výhled na moře a pořídili jsme skvělé fotky. Celý zájezd hodnotím velmi kladně. Nebyl to můj první zájezd do Anglie, ale tento mě zaujal nejvíce. Byl pestře zvolený program a také jsme poznali nové lidi, s kterými jsme si to užili. Jsem ráda, že jsem dostala tu možnost se zúčastnit tak skvělé akce a určitě jsem si odvezla jen ty nejlepší zážitky.

Simona Šedivá, Eliška Daňhelková, Bára Slámová a Eliška Papršteinová