Republikové kolo soutěže Ekonomický tým

OA a VOŠ Příbram se 4. 12. 2019 stala pořadatelem republikového kola soutěže Ekonomický tým 2019. Soutěžit přijelo 13 tříčlenných týmů v doprovodu svých pedagogů z celé republiky. Studenti museli vytvořit seminární práci, vyplnit test a vytvořit prezentaci na zadané téma. Odborná nezávislá porota měla velmi těžkou práci.

V pro doprovázející pedagogy byl připraven kulturní program - navštívili samozřejmě Svatou Horu. Soutěžící, kteří měli občas pauzu mezi prezentací a testem, dělali něco pro dobrou věc. Zapojili se do projektu Kiwanis klubu a vyráběli panenku pro nemocné děti. Tato myšlenka studenty okamžitě oslovila a všichni se velmi snažili. Protože však času nebylo příliš, tak panenky dozdobili naši studenti. I jim se nápad líbil, a tak vytvořili opravdu pěkná dílka. Děkujeme Kiwanis klubu za spolupráci a doufáme, že panenky přinesou dětem alespoň trochu radosti a zpříjemní jim pobyt v nemocnici.

Vítězství si nakonec odvezla škola GYMNÁZIUM, OBCHODNÍ AKADEMIE, VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA A JAZYKOVÁ ŠKOLA S PRÁVEM STÁTNÍ JAZYKOVÉ ZKOUŠKY SVITAVY. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem za účast a vytvoření příjemné atmosféry celého klání. Všem studentům zároveň přejeme hodně štěstí u maturitních zkoušek i v dalším studiu.