Červen 2019 – Praxe německých studentů v Příbrami

Od 30. 5. do 14. 6. jsme na OA hostili sedm praktikantů z německé partnerské školy v Idar-Obersteinu. Po příjezdu se studenti zúčastnili jazykové animace Tandem, aby se seznámili s prostředím, místní kulturou a českým jazykem, v neděli navštívili hlavní město a pak už je společně s českými kolegy čekala dvoutýdenní stáž v příbramských firmách. Doufáme, že se jim u nás líbilo. Praxe proběhla ve firmách Finvest a Senco, v Okresní hospodářské komoře Příbram, na Městě Příbram, Gymnáziu pod Svatou Horou a v Knihovně Jana Drdy. Všem přijímacím organizacím děkujeme za vstřícnost a skvělou spolupráci.Ráda bych Vám napsala něco o praxi s německými praktikanty u nás v Příbrami. Byli tu na praxi dva týdny a měli jsme je rozdělené, každý měl jednoho praktikanta týden. Já měla Alexe. Byl to moc fajn kluk, se kterým jsme si velmi rozuměli. Byli jsme spolu v Okresní hospodářské komoře v Příbrami, kde byl velmi příjemný kolektiv, chovali se k nám jako k sobě rovným a to se mi líbilo. To, že nás nebrali jako děti, ale jako pracující lidi. Byli tam na nás velmi hodní a poslední den jsme dostali i dárečky jako pozornost za pomoc. Každý den jsme si při práci s Alexem povídali a dozvídali se nové věci o tom druhém. Byl taky překvapen z hodně věcí, které se týkaly České republiky a konkrétně Příbrami. S Alexem jsme měli na starosti skartaci a obnovu výkazů firem, či kontrolu, jestli mají stále stejné údaje atd.

S Alexem jsem si velmi procvičila angličtinu a byla jsem moc ráda, že umí tak dobře anglicky. Jeden den jsme šli společně se spolužačkami a německým praktikanty na minigolf, který jsme s děvčaty vyhrály, ale nebylo to o moc bodů, užili jsme si celý zbytek dne společně. Zjistila jsem spoustu nových a zajímavých věcí o Německu a o městě, ze kterého Alex pochází. Zjistila jsem i to, že máme v Česku prý hezčí holky než v Německu a mnohem hezčí prostředí a co se týče kriminality, tak je prý v Německu velmi špatná... , což doufám budu moc posoudit při návštěvě Německa. Domluvili jsme se s Alexem, že si budeme psát a že se znovu potkáme v nejbližší možné době. Byla to prima zkušenost😇 a ráda bych zase byla příště zapojená do nějaké akce naší školy.

Kateřina Vohradská, 2. CPraxe s německým praktikantem Eugenem Wagnerem se nám velice líbila. Začali jsme 3. 6. ve společnosti Finvest. Práce zde byla velice příjemná, kolektiv byl milý a ohleduplný. Po práci jsme vzali našeho praktikanta na zmrzlinu a minigolf. S Eugenem jsme si velice rozuměly a přerostlo to v dobré přátelství. V pátek 14. 6.  jsme se společně loučili u autobusu před školou. Rádi bychom se v budoucnu ještě někdy potkali. 

Kristýna Šoborová, Vendula Krejčová, 2. C


 


ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU