Praxe - Londýn 2019 - 1. běh

Erasmus+ Praxe Londýn - březen  2019

I v letošním roce jsme navázali na krásnou tradici dvoutýdenních stáží v Londýně, která je určena studentům vyšší odborné školy a střední školy. Skupinka 11 studentů pod vedením Ing. Aleny Jirochové se vydala poznávat pracovní i kulturní krásy Londýna v sobotu 3. 3. 2019. Za dva týdny nasbírali spousty zkušeností, poznali nové výzvy a skvěle se adaptovali ve firmách. Druhý týden zvládli i bez doprovodné osoby bravurně.  Poslední den praxe je čekala certifikace v ADC a v sobotu 16. 3. 2019 mohli spokojeně odletět. Postřehy jednotlivých praktikantů se nacházejí níže. Projekt je podpořen grantem EU.Před dvěma lety jsem byla díky Obchodní akademii v Anglii na jazykovém kurzu a bylo to úžasné. Proto když jsem dostala možnost vycestovat do Anglie znovu, tentokrát do Londýna na čtrnáct dní za praxí, neváhala jsem.
Ze začátku jsem měla obavy, protože nevíte, do čeho jdete, a víte, že se musíte spolehnout jen sami na sebe. Ale i přes to jsem se neskutečně těšila, hlavně na zážitky. Ubytovaná jsem byla u indické hostitelské rodiny a byla jsem moc spokojená. Každý den jsem jezdila do účetní firmy, kde jsem dělala různé úkoly spojené s účetnictvím i s provozem firmy.

O víkendu jsme s mými spolužačkami cestovaly po Londýně, jely jsme například na Greenwich, do Hyde Parku, podívat se na Tower Bridge a mnoho dalšího. Samozřejmě jsme se také těšily na nákupy. I přes všechny ty obavy z neznáma, které během pobytu vyprchaly, to byla úžasná zkušenost a rozhodně bych jela znovu. Moc jsem si to užila a jsem vděčná za takovouto příležitost.

Simona Šedivá, 1. VPraxe v Londýně byla příležitost, kterou jsem nemohla odmítnout. Po dobu dvoutýdenního pobytu jsem pracovala v Kilburn library, kde jsem třídila, řadila a rovnala knihy, ale i pomáhala zákazníkům s vypůjčením a vracením knih. Třikrát týdně v knihovně probíhalo zpívání s dětmi, kterého jsem se také zúčastnila. Setkávala jsem se s novými lidmi, poznávala je i jejich zvyky. Jsem ráda, že jsem tuto praxi mohla absolvovat, byla to úžasná zkušenost!

Eliška Dikunová, 1. V


Dvoutýdenní praxe v Londýně byla neuvěřitelně přínosná zkušenost. Zlepšil jsem si své jazykové dovednosti a naučil se, jak žijí místní lidé, jaké mají zvyky a jakým způsobem se jejich životy liší od těch našich. V zaměstnání jsem zjistil, jak zábavná může být práce v kanceláři, pokud jsou vaši kolegové takoví srandisté, jako byli ti moji. Naučil jsem se pracovat s nimi v týmu, vzájemně si pomáhat a mnoho jsem se naučil např. jen jejich pozorováním při komunikaci s klienty nebo při prodeji koncovému zákazníkovi. Zkušenost hodnotím kladně a jsem moc rád, že jsem měl tu příležitost se programu ERASMUS+ zúčastnit.

Václav Kment, 3. V


v

Praxe v Londýně bylo mé nejlepší rozhodnutí. Po dobu čtrnácti dní jsem pracovala ve Willesden Green Library, kde jsem rovnala a třídila knížky, pomáhala návštěvníkům. Zaměstnanci nám pomáhali rozvinout anglický jazyk a hodně jsme se nasmáli. Poznali jsme jiné kultury, vyzkoušeli si žít s lidmi, kteří žijí úplně jinak, než jsme naučeni my. Byla to obrovská zkušenost, kterou jsem si užila, a určitě bych ji absolvovala znovu.

Lucie Bujárková, 1. V3. března až 16. března 2019 jsem se zúčastnila školní praxe v Londýně. Byla to pro mě příležitost, jak se vrátit zpět do Londýna a prohlédnout si místa, která jsem navštívila již před 5 lety. Samozřejmě jsem se také těšila na nové pracovní zkušenosti, které načerpám v zahraničí. 

Po přistání na londýnském letišti jsem se přesunula do náhradní rodiny, u které jsem našla po dobu čtrnácti dnů nový domov. První den v Londýně jsem společně se svými spolužáky strávila v agentuře ADC College, kde nám naše mentorka paní Šibalová podala bližší informace k naší praxi a cestování po Londýně. Já jsem byla přiřazena do knihovny Kilburn Library, kde jsem třídila, zařazovala knihy, pomáhala s rezervací nebo pomáhala zákazníkům s vypůjčením a vracením knih. Pracovala jsem od 10:00 do 17:00 hodin.

O víkendu jsme se spolužačkami vyrazily objevovat krásy hlavního města Velké Británie. Navštívily jsme spoustu míst, samozřejmě nesměly chybět nákupy na Oxford street nebo prohlídka Greenwich. Jsem ráda, že jsem se tohoto projektu zúčastnila, díky němu jsem se poznala s novými lidmi, poznala jiné kultury, zvyky a životní styl Angličanů. Tato praxe měla pro mě velký přínos jak v jazykovém, tak i osobním rozvoji.

Petra Kubičková, 1. V


Dostala jsem příležitost vycestovat do Londýna, což mě velice zaujalo a nemohla sem nejet. Dva týdny jsem pracovala v knihovně ve Wilesden Green a byla jsem překvapená tím, jak to tam chodí, a nabrala jsem spoustu zkušeností, vyzkoušela jsem si pracovat v registru knih a třídila jsem knihy. V Londýně se mi to moc líbilo, prošla jsem si tam památky a různá krásná místa, ubytování v rodině bylo skvělé, pečovala o nás milá paní se smyslem pro humor v krásném domečku a hostila nás dobrým jídlem. Byla to pro mě skvělá zkušenost.


Karolína Linhartová, 3. BZPĚT NA HLAVNÍ STRANU