Praxe - Londýn 2018 - 1. běh

Erasmus+ Praxe Londýn 2018

Klíčová akce 1 programu Erasmus+ je aktivita určena žákům středních odborných škol, učilišť, vyšších odborných škol, absolventům těchto typů škol. Jedná se o zahraniční praktické stáže v podnicích, odborných školách nebo organizacích zabývajících se odborným vzděláváním a přípravou. Obchodní akademie Příbram realizuje v letošním školním roce projekt s názvem Odborná praxe v Německu a Velké Británii, v rámci kterého vycestuje na dvoutýdenní stáž do zahraničí celkem 40 studentů. V termínu od 18. 2. do 3. 3. 2018 se uskutečnila praxe v Londýně, které se zúčastnilo 10 studentek OA a VOŠ. Partnerskou institucí na britské straně je ADC College, vzdělávací organizace, která se specializuje na další vzdělávání a odborný trénink, a která na základě rozřazovacích jazykových testů vybírá vhodné firmy.

Během svého pobytu sbíraly praktikantky odborné dovednosti a jazykové zkušenosti ve firmách zaměřených na administrativu a management. Ve volném čase poznávaly památky britské metropole. Díky ubytování v hostitelských rodinách měli účastníci projektu možnost seznámit se s každodenní realitou života v Anglii.

Tento projekt navazuje na předcházející tři projekty mobilit v odborném vzdělávání, v rámci nichž jsme do Londýna vyslali 65 studentů. Další skupina vycestuje do Londýna v květnu. Díky kvalitní realizaci odborných stáží se Obchodní akademii podařilo získat Certifikát kvality v odborném vzdělávání. Toto cenění je nejen prestiží pro naši školu, ale zároveň nám umožňuje snadnější předkládání žádostí a garantuje realizaci zahraničních stáží až do roku 2020.

Lenka Lexová
Na praxi jsem byla ve škole s anglickými kurzy, která se jmenovala TELC UK a nacházela se na severu Londýna. Přidávala jsem na facebook informace o různých kurzech, nebo jsem přidávala všechny kurzy na různé stránky a přepisovala nějaké papíry do Wordu. V práci byli všichni moc ochotní a přátelští. 4x týdně jsem navštěvovala i anglické kurzy, které byly velice zajímavé a zlepšily moji angličtinu. Kurzy byly v malých skupinkách po 6 lidech a byly rozděleny podle úrovně angličtiny. Cesta do práce mi trvala přibližně hodinu a čtvrt podle toho, jak mi jelo metro. Naše rodina byla skvělá. Dobře nám vařili, a dokonce jsme se dostali i na muzikál Wicked, který byl úžasný. V ADC jsme první den dostali informace o londýnské dopravě a papír, na kterém byla naše cesta do práce, všichni v ADC byli ochotní a dobře se s nimi komunikovalo. Praxi hodnotím kladně, protože jsem si zlepšila svoji angličtinu a moje práce byla zajímavá.

Martina Malá, 3.CVe dnech od 18. 2. 2018 až do 3. 3. 2018 jsem měla možnost se zúčastnit Praxe v Londýně díky projektu Erasmus +. Když jsme přiletěli do Londýna, tak nás vyzvedli dva pánové z ADC College, kteří nás dovezli z letiště na parkoviště za budovou ADC College, kde jsme dostali Oyster karty a kde si nás vyzvedly rodiny, ve kterých jsme bydleli po celé dva týdny. Já jsem byla v rodině s dvěma spolužačkami a jednou studentkou z VOŠ. Bydleli jsme ve velice milé rodině, která skvěla vařila, a paní Patricia Fraser nám zařídila i možnost se jít podívat na muzikál The Wicked (příběh o čarodějnici z Oz) v divadle Apollo Victoria Theatre. Byl to úžasný zážitek, na který nezapomenu, jak herci zpívali a jak vypadala scéna, prostě úžasné.

ADC College nám vše vysvětlila dobře. Měli jsme mentorku se jménem Veni. Její angličtina byla srozumitelná, byla ochotná a milá. Já jsem pracovala v Primrose House Nursing Home. Tento domov se stará o staré lidi a o lidi s různými nemocemi. Já byla v jejich kanceláři, kde mi práci dávala jejich manažerka Sussana. V jejich kanceláři jsem pracovala převážně na počítači, kde jsem přepisovala informace o jejich pacientech do formulářů, co měli v počítači. Třídila jsem i papíry a dávala je do desek a svazovala. Sussana byla milá a velice pracovitá. V tomto domově mi bylo vysvětleno, jak vlastně pracuje. Praxe byla skvělá. Na sto procent bych ji doporučila všem spolužákům. Skvělá šance zjistit, jak se cestuje po Londýně a jak vypadá den pracujícího britského člověka. Mám z této praxe skvělé zážitky a jsem ráda, že jsem se zúčastnila.

Natálie Bénová, 3.C

"Kdybych měla ohodnotit práci, tak opravdu to byla ta nejlepší jakou jsem mohla mít. Pracovala jsem v realitní kanceláři Century 21 Kingston. Všichni na mě byli tak hodní, že se to nedá popsat slovy. Měla jsem i zajímavou práci, pracovala jsem v programu "Veco" do kterého jsem přiřazovala nové uchazeče o bydlení. Jediné mínus bylo to, že jsem dojížděla do práce dvě hodiny ráno a dvě večer. Pokud bych to měla shrnout, tak musím říct, že mi to dalo obrovskou zkušenost a to nejen, že když jsem se ztratila, tak se zorientovat, ale také jsem se lépe dorozuměla. Takže moje angličtina se doufám trošku zlepšila. 

Studentka VOŠ

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU