Comenius Regio - 3. přijetí německých partnerů


Termín: 30. 10. - 2. 11. 2013

Program: přívítání delegace starostou města Příbram Ing. Pikrtem, hledání společných historicko-zeměpisných aspektů s tématem po stopách Karla IV. - návštěva hradu Karlštejn, návštěva Prahy, práce na projektu na obchodní akademii, prezentace a evaluace dosavadních výsledků, návštěva Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem

       

Navázaný projekt

Další částí projektu Comenius Regio bylo pracovní setkání u nás, takže loučení nebylo na dlouho. Němečtí přátelé tu strávili čas od 30. 10. do 2. 11. 2013.

Na programu byla návštěva hradu Karlštejn. Prošli jsme II. prohlídkový okruh s Kaplí sv. Kříže, která všechny doslova nadchla. Poté jsme jeli navštívit hlavní město, prošli jsme část Královské cesty, především Pražský hrad. Druhý den jsme věnovali především práci na projektu, sdíleli jsme již udělané materiály, cyklistické trasy a didaktické materiály. Odpoledne naši přátelé navštívili Podbrdské muzeum v Rožmitále p. Třemšímen, kde si mohli ukovat vlastní cvočky jako ve středověku. Zjistili jsme, že to není vůbec jednoduché a že naši předkové byli velmi manuálně zruční. Prošli si celé muzeum a pak už se stihla jen závěrečná večeře v malebné restauraci Romance, kde došlo i na slova poděkování a předání si drobných dárků.

Příští setkání se uskuteční v červnu a to už budeme prezentovat výsledky celé práce, tedy celou cyklostezku Praha-Trier a všechny výukové materiály, které budeme nabízet dalším školám, případně cestovním kancelářím.

Iva Čápová

   

    

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU